Státní fond kultury podpoří Skleněné městečko

22.07.2022
Státní fond kultury podpoří Skleněné městečko
Festival Skleněné městečko se kvapem blíží. Zachovat jeho vysokou úroveň pochopitelně vyžaduje mít dostatek finančních prostředků. Kromě samotného městského rozpočtu je potřeba hledat také jiné zdroje v podobě dotací, darů apod.

Tyto zdroje se v dnešní ekonomicky nelehké době získávají velice nesnadno, pár tradičních podporovatelů nám z různých důvodů přestalo poskytovat své v minulosti štědré finanční příspěvky. Například státní agentura CzechTourism změnila do určité míry svou podporu cestovního ruchu, Okresní hospodářská komora má rovněž nastavenou jinou představu.

O to víc je radostnější, že jsme u Státního fondu kultury uspěli s žádostí o dotaci a byla nám přidělena nemalá částka, konkrétně 85 000 Kč. Jedná se prozatím o nejvyšší získanou dotaci, která bude určitě v rámci Skleněného městečka využita podle daných pravidel Státního fondu kultury.

Chtěli bychom rovněž poděkovat všem zaměstnancům městského úřadu, kteří se jakkoliv aktivně podíleli na podkladech nezbytných pro získání dotace.

 

                                                                              Mgr. František Lufinka, starosta   

                                                                              Mgr. Ivan Mališ, místostarosta

Zpět

MĚSTSKÝ ÚŘAD ŽELEZNÝ BROD

náměstí 3. května 1
468 22 Železný Brod

tel.: 483 333 911

e-mail: podatelna@zelbrod.cz

Další kontakty

Nastavení cookies